strona
domowa
mapa
strony
kontakt
Włącz bezpieczny
internet dzięki
zaporze ogniowej
ZoneAlarm Free

Wady i zalety

  • Ochrona przed nieautoryzowanymi połączeniami przychodzącymi oraz wychodzącymi. Od innych programów tego typu ZoneAlarm odróżnia głównie to, że chroni Twój domowy komputer zarówno przed nieautoryzowanym ruchem przychodzącym jak i wychodzącym.

    Kiedy haker próbuje uzyskać dostęp do Twojego komputera, tworzone są nieautoryzowane połączenia przychodzące.. Haker może uzyskać dostęp do Twojego komputera dzięki połączeniu z internetem na kilka sposobów, takich jak zarażone załączniki e-maili oraz linki zawarte w sfałszowanych e-mailach. ZoneAlarm firewall potrafi automatycznie zidentyfikować i zablokować takie połączenie.

    Jeśli haker uzyska dostęp do komputera może zainstalować na nim oprogramowanie umożliwiające mu przechwycić Twoje prywatne dane (np. hasło do internetowego konta bankowego). Transmisja taka jest realizowana za pomoca nieautoryzowanego połączenia wychodzącego z Twojego komputera. Inaczej niż inne proste firewalle, ZoneAlarm automatycznie identyfikuje i blokuje nieautoryzowany ruch wychodzący.
  • Prosty w użyciu interfejs. Intuicyjna obsługa sprawia, że jest on użyteczny zarówno dla nowicjuszy jak i dla ekspertów chcących zabezpieczyc PeCeta.
  • Najnowsza technologia. Technologia firewalla ZoneAlarm chroni Ciebie przed znanymi oraz nieznanymi zagrożeniami czającymi się w internecie. Równocześnie chroni twój komputer bez znacznego zwalniania działania komputera oraz obciążania jego zasobów.
  • Blokowanie intruzów oraz Tryb Niewidzialności. ZoneAlarm blokuje intruzów, systematycznie identyfikując hakerów oraz blokuje próby dostępu do komputera. Tryb Niewidzialności automatycznie sprawia, że Twój komputer jest niewidzialny dla każdego w Internecie.
  • Kompatybilność z antywirusami. ZoneAlarm współpracuje z każdym oprogramowaniem antywirusowym, włączając w nie Norton AntiVirus, McAfee VirusScan oraz Pc-cillin.
  • Współpracuje z Windows XP SP2. ZoneAlarm chroni Twój komputer przed nieautoryzowanymi połączeniami przychodzącymi i wychodzącymi, natomiast wbudowana Zapora w Windows XP SP2 blokuje jedynie nieautoryzowany ruch przychodzący.

Copyright © 2007 by Piotr Strzelecki All rights reserved