strona
domowa
mapa
strony
kontakt
Włącz bezpieczny
internet dzięki
zaporze ogniowej
ZoneAlarm Free

Alarmy

Wkrótce po instalacji ZoneAlarm, możesz zobaczyć alarmy dotyczące programów lub zapory ogniowej. To jest normalne zachowanie - alarmy informują cię o ochronie oraz pozwalają skonfigurować prawa dostępu połączeń internetowych porgramów. Liczba pokazujących się alarmów szybko się zmniejszy. Oto alarmy jakie możesz zobaczyć:

Alarm o nowym programie

Alarmy programów mówią że jeden z programów zainstalowanych na Twoim komputerze próbuje uzyskać dostęp do internetu. Wiele programów jak program pocztowy czy przeglądarka internetowa wymagają dostępu do internetu. Jednakże, również niektóre szkodliwe programy próbują połączyć się z internetem aby wysłać do haketa Twoje prywatne informacje.

Alarm o nowym programie

Kiedy zobaczysz alarm programu przyjrzyj się zawartych w nim informacją. Jeśli nie rozpoznajesz nazwy programu możesz kliknąć na przycisk 'More Info', który przeniesie Cie do przewodnika znajdującego się na strone producenta ZoneAlarm. Są tam zawarte różne opisy, które pomagają podiąć dobrą decyzję.

Pamiętaj że zaznaczając opcję 'Remember this setting' już nie zostaniesz więcej zapytany o dostęp danego programu do internetu. Jeśli zaznaczysz tą opcję i klikniesz 'Allow' zawsze dany program będzie miał dostęp do internetu, natomiast jeśli klikniesz 'Deny' program nie otrzyma już dostępu do internetu.

Alarmy serwerów

Możesz otrzymać czasami alarm z pytaniem czy program pełni rolę serwera i czy ma otrzymać "prawa serwera". W większości przypadków nie musisz dawać programom 'praw serwera' chyba że chcesz pozwolić danemu programowi na zewnętrzne połączenia z internetem. Jeśli jakiś program lub proces pyta o 'prawa serwera', możesz wykonać jedną z dwóch rzeczy:

Alarmy serwerów

  1. Jeśli nie rozpoznajesz nazwy programu, możesz kliknąć na przycisk 'More Info', który przeniesie Cie do przewodnika znajdującego się na strone producenta ZoneAlarm. Są tam zawarte różne opisy, które pomagają podiąć dobrą decyzję.
  2. Jeśli potrzebujesz większej ilości informacji niż te które proponuje strona ZoneLabs.com, przeszukaj stronę Microsoft Support aby odszukać więcej szczegółów na temat jaki program do czego służy.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest odrzucenie 'praw serwera' dla każdego programu (oprócz programów z których kożystasz łącząc się z internetem).

W każdej chwili możesz zmienić ustawienia programu i przypisać mu 'prawa serwera'. Wystarczy wybrać w lewej kolumnie 'Program Control' i kliknąć na zakładke 'Programs'. Znajdź program któremu chcesz zmienić 'prawa serwera', kliknij prawym klawiszem na 'X' w kolumnie 'Server' i kliknij na 'Allow' na okienku które wyskoczyło.

Alarmy Informacyjne

Od czasu do czasu moga pojawić się Alarmy Informacyjne, które informują o zablokowaniu przez ZoneAlarm połączenia internetowego, które nie było przez Was skonfigurowane.

Alarmy Informacyjne

Alarmy zapory ogniowej mają jedynie charakter informacyjny. Kliknij na OK aby zamknąć okienko alarmu lub na przycisk 'More Info' aby uzyskać więcej szczegółów na temat zablokowanego połączenia.

Kliknij na przycisk "Don't show this dialog again" aby ZoneAlarm więcej nie pokazywał tego typu alarmów. Firewall będzie chronił komputer bez wyskakujących okienek.

Copyright © 2007 by Piotr Strzelecki All rights reserved